Wysypisko książek


Wysypisko książek wyd Tadam jest książką dla najmłodszych, nawiązując do tematu, który dotyczy nas wszystkich


`


Książka ta opowiada o popularnym problemie jakim zmagamy się my wszyscy. Coraz częściej książki idą w odstawkę i zamiast nich dzieci grają w gry oglądają telewizję. 

"Jestem książką dla dzieci, a mój tytuł brzmi " Księga Baj".Kto mnie otworzy, może ujrzeć zgrabne litery pisane gęsim piórem maczanym w atramencie. Kiedy się je czyta, przenoszą w świat niesamowitych i niebezpiecznych przygód. Wie o tym każde dziecko, które trzymało mnie w rękach. 
Zanim znalazłam się na wysypisku, stałam dumnie na jednym z regałów najpiękniejszej na świecie biblioteki w Zaczytanku, urokliwym miasteczku u podnóża gór. Mieszkali tu ludzie, którzy wciąż byli zaczytani. Czytali wszędzie i o każdej porze; w drodze do pracy, do szkoły albo do sklepu. Kochali książki i kochali czytać. Kochali też swoją bibliotekę. Wszystko to za sprawą jednej bibliotekarki – zawsze radosnej pani Bajki "

Jak widać sam początek książki już zapewne zainteresuje nasze pociechy . Ciekawie jest spojrzeć na świat oczami książki, smucić się razem z nią, kiedy nikt nie chce zdjąć jej z półki i cieszyć,Atutem książki są przecudne kolorowe ilustracje pani Karoliny PiętońKsiążka jest napisana prostym językiem tak, żeby każde dziecko zrozumiało ją i nie odstawiło zaraz po przeczytaniu pierwszych kartek. Na pewno wciągnie każde dziecko.
Czytajmy dzieciom jak najwięcej niech książki nie idą na "wysypisko". Dzięki książkom dzieci się uczą najpożyteczniejszych rzeczy. Jakimi są poprawna wymowa i pisownia oraz kształtują swoją wyobraźnię.


Tadam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger