Podróż do wnętrza ucha

Książka "Podróż do wnętrza ucha" aut. Izabeli Michti wyd. Tadam jest typową książką naukową przygodową dla najmłodszych.
O autorce


Izabella Michta jest absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zamiłowania jej to podróże oraz pisanie bajek. Czerpie inspiracje z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

O książce


Książka opowiada historię o pchełce Lusi, która pragnie znaleźć bratnią duszę dla swojego przyjaciela ślimaka Joachima.Wraz z bratem wyrusza więc w ekscytującą podróż, pełną przygód i niebezpieczeństw.Czy uda im się dotrzeć do celu?
Czy Joachim nareszcie będzie szczęśliwy?
I co ma z tym wszystkim wspólnego ucho gajowego?
Nie dowiecie się, jeśli nie przeczytacie tej opowieści, która jest przy okazji kompendium wiedzy o budowie narządu słuchu człowieka, a także posiada wiele barwnych ilustracji.


Książka ta uczy, bawi i rozwija wyobraźnię . Dzięki załączonej mapce do ucha człowieka nasza pociecha dowie się gdzie jest i jak wygląda błona bębenkowa, kowadełko, ślimak i inne części narządu słuchu. 


Przy każdym etapie podróży są duże kolorowe rysunki z numerem do mapki, gdzie aktualnie znajdują się postacie z bajki.


 Książka ta jest bardzo interesująca, z pewnością zaciekawi każde dziecko, które lubi odkrywać i zadawać wiele pytań rodzicom . Dzięki tej bajce dla nas rodziców mamy fachowe wytłumaczenie odnośnie części narządu słuchu i ich rozmieszczenia. Czytając tą książkę dzieciom nasze pociechy są bogatsze o wiedzę jaką mogą wydobyć z tej bajki. Ta wiedza z pewnością ułatwi im w szkole naukę odnośnie budowy ucha.

Informacje o książce:


tekst: Izabela Michta
ilustracje: Marzena Wiśniewska
kategoria wiekowa: 7+
ISBN: 978-83-945249-7-5
Warszawa 2016
data premiery: 2 grudnia 2016
format: 243 mm x 175 mm
oprawa: twarda
ilość stron: 40 stron


4 komentarze:

 1. Zakochałam się w idei! Sama dzieci jeszcze nie posiadam, ale chętnie sprawiłabym tę książkę mojej chrześnicy i jej siostrze.
  Zresztą, ostatnio przy okazji oglądania Milionerów usłyszałam wypowiedź Tomasza Karolak, który był przekonany, że w uchu nie ma kości i skłaniał się ku odpowiedzi, że strzemiączko znajduje się w stopie... Może i dla dorosłych książka ta byłaby użyteczna! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i ciekawe spostrzeżenia ;) Mam nadzieję, że będzie Pani zadowolona, a przede wszystkim chrześnica :)

   Usuń
 2. Witam wszystkich komentujących. W szczególności autorkę książki. Ksiażka naprawde rewelacyjna mam nadzieje,że będę miał okazję przeczytać resztę Pani twórczości

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo :) Mam nadzieję że okazja się nadarzy, zapraszam na moją stronę www.izabelamichta.blogspot.com gdzie pokazuję swoją twórczość :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger