Kłopot z orzeszkiem

Dziś postanowiłem opisać książkę pt. "Kłopot z orzeszkiem" aut. Anieli Cholewińskiej-Szkolik wyd. Zielona Sowa


Wydawnictwo zielona SowaKsiążka posiada 48 stron i jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6-8 lat i posiada piękne ilustrację. Jest opowieść o piesku,  którego znalazła pewna dziewczynka, a że piesek posiadał biały znak na głowie w kształcie orzecha nazwała go właśnie orzeszek;) Rodzice zgodzili się na zatrzymanie psa, ale był problem z właścicielką kamienicy, która nie pozwalała trzymać żadnych zwierząt oprócz swojego kota Borysa, ponieważ nie lubiła jak hałasują zwierzątka. I tu się właśnie zaczynają tytułowe kłopoty z orzeszkiem oraz nasuwają się pytania. Czy orzeszek zostanie na zawsze ? Czy będzie musiał iść do schroniska? Czy coś zmieni zdanie właścicielki? Jeśli chcecie się dowiedzieć odpowiedzi na te pytania, to trzeba zakupić o to tą książkę. 


Książka ta napisana jest prostym językiem zrozumiałem dla każdego dziecka, żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem tekstu, a jeśli są jakieś wyrazy przypuszczalnie niezrozumiałe dla dziecka to te wyrazy zaznaczone są gwiazdką i z tyłu wytłumaczone. 


Na końcu książki znajdziemy dla dzieci zadania, które utrwalają jak postępować jak coś się wydarzy. Na jakie numery zadzwonić. Pierwszym zadaniem jest uzupełnienie samogłoskami wyrazów,żeby dowiedzieć się jak udzielić pomocy. 


Następnym zadaniem jest pokolorowanie na odpowiednie kolory numery do straży pożarnej, pogotowia i policji. 

`

Książka ta nie dość, że opowiada fajną historię, to także uczy podstawowych zachowań w sytuacjach awaryjnych. Każdy powinien wiedzieć na jaki numer zadzwonić jak coś się stanie, jak rozmawiać z służbami ratowniczymi. Z pewnością książka się przyda dziecku, ale także nie jednemu dorosłemu, który omija wszelkie niebezpieczeństwa szerokim łukiem, przy czym nie zwraca uwagi, że coś się dzieje, bo sam jest w strachu. Uczmy dzieci odpowiedniego zachowania w sytuacjach awaryjnych. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger