Soki Lifeberry

Dziś zaprezentuje naturalne pyszne soki Lifeberry.


Malina sok

Jak widać na powyższym zdjęciu opiszę 4 pyszne smaki. Wszystkie są to soki przecierowe.Cóż to znaczy? Już tłumaczę. Wszystkie owoce składają się z wody i części stałych czyli miąższu i skórki. Soki przecierowe powstają poprzez przetarcie całego owocu wraz z miąższem, skórką i wodą. Najwięcej witamin jest w skórce i miąższu owocu.Cała moc witaminowa jest zawarta w butelce. .Pierwszym sokiem, którym opiszę jest sok malinowy. Jak wiadomo malina ma wiele właściwości zdrowotnych. Stanowią źródło przeciwutleniaczy, chroniąc organizm przed upływem czasu i szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zawartość witamin i minerałów, usprawnia system nerwowy, układ krążenia oraz wzmacnia układ immunologiczny. Maliny chronią przed powstaniem niedokrwistości i innych chorób. Błonnik zawarty w tych owocach pomaga nie tylko w odchudzaniu, ale także przy zaparciach oraz poprawia motorykę jelit. Maliny posiadają właściwości rozkurczowe, uśmierzające bóle menstruacyjne. Stosowane są w różnej formie podczas przeziębień, mogą obniżać gorączkę. Nie od dziś wiadomo, że przy przeziębieniu dobrze sprawdza się sok z malin, mający „wypocić chorobę”. Świetnie uzupełniają wszelkie niedobory witamin z grupy B (B1, B2, B6 oraz kwasu foliowego). 
Kolejnym sokiem jest żurawinowy.


Owoce żurawiny mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, przeciwutleniające, dlatego żurawina stosowana jest w profilaktyce chorób serca, układu krążenia i miażdżycy. Dzięki swoim właściwościom żurawina pomaga też utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu HDL. Posiadają również właściwości oczyszczające organizm z toksyn – są zatem idealnym składnikiem każdej diety. To także dobre owoce na odchudzanie.
Następnym sokiem jest sok borówkowy.Borówka posiada dużo witaminy A, C, B1 i B2, PP, karotenu, manganu, magnezu i wapnia. Poza tym można w nich znaleźć żelazo, potas, miedź, siarkę, fosfor, chrom i cynk. Są pomocne w lepszym ukrwieniu siatkówki, poprawia ostrość widzenia w półmroku, ale nie poprawi wad wzroku. Jest również przydatne dla tych, którzy pracują wiele godzin przy sztucznym świetle lub przy komputerze. Substancje zawarte w borówkacg chronią oczy przed stanami zapalnymi, podrażnieniami i zmęczeniem.Sok można stosować w łagodnych stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła, jak i  również jako napoje witaminizujące, przy przeziębieniach, bólach głowy.
Ostatnim sokiem jest sok ananasowy (najsłodszy)


Ananasy są owocem uważanym za wspomagające odchudzanie, dzięki zawartości bromeliny oraz biotyny. Dodatkowo też zawierają witaminę C, B6 oraz mangan i miedź. Wykazują również działanie estrogeno podobne,dodatkowo obniżają wysoki poziom glukozy we krwi. Duża zawartość wody w miąższu ananasa nie tylko gasi pragnienie, ale także pozwala na szybką detoksykację i nawodnienie organizmu.

Soki te i wiele innych ciekawych kompozycji smakowych może znaleźć w sklepie internetowym  lub wybranych w sklepach  stacjonarnych.

lifeberryBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger