KAWA ZIARNISTA CAFE LIEGEOIS “MANO MANO” 1 KG

Dziś postanowiłem opisać pyszną kawkę jaka mi przyszła ze sklepu Przyjaciele Kawy

Przyjaciele kawy


Jest to kawa, które po otwarciu wyłania wspaniały aromat, szkoda że nie ma takiej możliwości, żeby ukazać wam ten aromat w tym poście.

Kawa mano mano

Jak widać na powyższym zdjęciu jest to kawa ziarnista. W tej kilogramowej paczce jest 80% Arabici i 20 % robusty zebranych z ekologicznych miejsc. Po zaparzeniu barista z pewnością wyczuje nutę goryczki świeżych kwiatów, połączonej z cytrusami i dzikimi jabłkami. Po skosztowaniu tej kawy można wyczuć kakao z posmakiem jabłek. Przyjaciele kawy

Sama kawa bardzo mnie urzekła, bo kto nie pamięta tych czasów jak się kawę kiedyś tylko piło świeżą mieloną jeszcze młynkami PRL-owskim . Takie kawy pamięta się, aż do dziś dobrze jest możliwość jeszcze zakupienia takich kaw np TU. Według mnie świeżo zmielona kawa o poranku daje najlepszy aromat unoszący się po całym mieszkaniu.
Pijąc tą kawę wracamy do dawnych lat. Z każdym łykiem przypominamy sobie jak to kiedyś było jak się samemu kawę mieliło a ciężko było dostać już gotowe zmielone kawy. I to jest właśnie najlepsze zawsze możemy sobie zmielić i mieć świeży aromacik kawy w zasięgu ręki. Kiedyś życie było bardziej skomplikowane, ale smaki takich kaw pamięta się aż do dziś.


https://www.facebook.com/PrzyjacieleKawy/?fref=tsBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger