Jedz brudniej i czuj się lepiej

Ostatnio w moje ręce trafiła ciekawa książka autorstwa dr Josh Axe wydawnictwa Feerie.

Sama książka bardzo pouczająca tłumaczy nam jak jeść by zadbać o nasze jelita. Głównym motywem jest teraźniejsza żywność w której znajdują się antybiotyki konserwanty i emulgatory przez co nasz organizm jest podatny na choroby,  a nie jak kiedyś człowiek nie patrzał zerwał jabłko prosto z drzewa czy warzywo z grządki i od razu jadł dzięki czemu dostarczał organizmowi tych dobrych bakterii, które uodparniały organizm.


O wszystkim nam opowiada nam autor książki, który jest lekarzem medycyny naturalnej, lekarzem chiropraktyki i klinicznym dietetykiem.


W książce znajdziemy wiele ciekawych przepisów dotyczących różnego różnych typów jelit, od odpornościowego po toksyczne. Przepisy są bardzo proste a zarazem smaczne. W książce znajdziemy przepisy na śniadania, obiady, sałatki, nawet i desery.


Następną ciekawą pozycją książki są przepisy na własne naturalne środki czystości. Od środka do sprzątania domu na bazie destylowanego octu białego i olejku z drzewa herbacianego po dezodorant na bazie oleju kokosowego.Książkę te możemy zakupić między innymi w internetowych księgarniach takich jak: DobreKsiążki.pl ; zdrowepodejscie.pl.
Samą książkę bardzo fajnie się czyta i ciężko odejść od niej jak się zacznie to już chcemy się dowiedzieć co jest dalej w niej. Autor urozmaica książkę opowiadaniami o ludziach, którzy mieli jakieś problemy z jelitami i wyszli z tego dzięki zmianie typu diety na przyjazną dla jelit. Wiadomo książka nie zastąpi wizyty u lekarza, ale może jedynie wspomóc nas w przekonaniu w jakimś stopniu, że nam pomoże zmiana diety, ponieważ jest takie przysłowie "Jesteśmy tym co jemy" i to jest prawda bo bardzo dużą rolę na nasz organizm wpływa jedzenie i nasze otoczenie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger