Recenzja i współpraca PITBULL

W ramach współpracy z firmą Pitbull otrzymałem zgrzewkę napoi energetyzujących tj. 24 puszki po 250ml.
Co nie co o napojach energetyzujących

Napoje te przeznaczone są dla osób wykonujących wzmożony wysiłek psychiczny lub krótkotrwały wysiłek fizyczny. Niestety w dzisiejszych czasach napoje energetyczne spożywane są nie tylko w takich sytuacjach, ale również na co dzień, gdy nie potrzebujemy dodatkowej energii, a bardziej z przyzwyczajenia, albo nawet z uzależnienia. Tak, nasz organizm ma skłonności do uzależniania od tego typu produktów, dlatego tak ważny jest umiar.

Troszkę o składzie

Kofeina ma działanie pobudzające układ nerwowy. Oddziałuje na korę mózgową, rozszerza naczynia krwionośne, przyspiesza pracę serca, działa moczopędnie, zmniejsza uczucie zmęczenia i powoduje wydzielanie adrenaliny. Kofeina, podobnie jak inne substancje psychoaktywne, uzależnia i może wywoływać zmęczenie Duże dawki kofeiny obciążają wątrobę i żołądek, a dawka powyżej 500 mg, czyli ok. 5 puszek napoju może powodować już poważne objawy Dzieci ze względu na słabo rozwinięty układ nerwowy są jeszcze bardziej narażone na skutki spożycia nawet małych ilości napojów energetycznych. Dla dziecka jedna puszka napoju energetycznego, to jak 6 filiżanek kawy dla dorosłego!

Tauryna nazywana jest oszustem mózgu. Razem z kofeiną zmniejszają podczas wysiłku wydzielanie serotoniny, przez co nie odczuwa się takiego zmęczenia i organizm może pracować nieco dłużej. Razem z kofeiną oszukują mózg, , gdyż organizm pod ich wpływem ocenia, że nie jest zmęczony, choć tak naprawdę jest.

Systematyczne spożywanie napojów energetycznych może powodować:

Wrzody żołądka – spowodowane działaniem dwutlenku węgla, który nie tylko odpowiada za tworzenie bąbelków, ale również powoduje szybsze przenikanie kofeiny do krwi, pobudza wydzielanie kwasu żołądkowego i zwiększa jego kwasowość, co niszczy układ pokarmowy

Wzrost agresji, co spowodowane jest niekorzystnym działaniem napojów na mózg i serce oraz na wydzielanie hormonów

Obciążenie wątroby, wynikające z dużej ilości substancji chemicznych w napojach

UWAGA !!

Po napoje energetyczne sięgajmy tylko w kryzysowych sytuacjach, Nie powinny pić je dzieci, młodzież, kobiety ciężarne, karmiące, ciśnieniowcy, cukrzycy, osoby znerwicowane oraz prowadzące stresujący tryb życia.

Mieszanie napojów energetycznych z alkoholem jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na możliwe odwodnienie organizmu, fałszywe poczucie trzeźwości, co może prowadzić m.in. do utraty przytomności. Z tego powodu w niektórych krajach europejskich spożycie napojów energetyzujących z alkoholem jest zakazane.

Napoje energetyczne są w pewnych chwilach niezbędne, np. gdy przygotowujemy się do egzaminu, udajemy w długą trasę samochodową.

Podsumowanie współpracy

Pitbull w zupełności spełnia swoje zadanie jako energetyk, pobudza nie czuje się zmęczenia jest to idealny zamiennik tradycyjnej kawy. Oczywiście wadą jedną, ale dużą znaczącą jest ten fakt, że spożywanie go systematycznie może uzależnić jak i mieć zły wpływ na nasze zdrowie jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach, bo co w dużych ilościach nam nie szkodzi, bo teraz nawet w jabłkach jest sama chemia ( pryskane itd). Smak jak efekt orzeźwienia jest zupełności zadowalający.Jakbym miał wybierać wśród wielu marek istniejących na rynku wybrałbym w zupełności napoje Pitbull, bo i cena zadowalająca jak i efekt porównując do drogich napoi w zupełności bez różnicy, a tańsze niż te reklamujące w telewizji. 

Post powstał dzięki firmie


Siedziba firmy
Drink Dystrybucja Polska Sp. z o.o.
ul. Władysława IV 137/33
75-950 Koszalin

Biuro Obsługi Klienta
Tel. 509 317 112
Tel. 502 288 848

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger