Piwo Hoppy BirthdayDziś postanowiłem przeprowadzić degustację piwa Hoppy birthday.


Jest to piwo ciemne o charakterystycznym smaku wanilii, czekolady oraz karmelu i wyczuwalnej goryczki, a nawet czuć wisienkę poprzez zastosowanie w piwie sherry. Piana jest obfita i gęsta. Fajnie te piwo się prezentuje podając je w szklance firmowej Doctor Brew


Piwo te zachwyciło moje podniebienie swym wyjątkowym smakiem oraz swoją mocą, ponieważ te piwo zawiera 7,6% Alc Obj. Do zrobienia tego piwa wykorzystany jest chmiel Fuggle jest to najbardziej aromatyczny z angielskich chmieli ma korzenny charakter Piwo te ma 48 IBU goryczki. 
1 IBU odpowiada zawartości 1 miligrama izo-alfa kwasów pochodzących z chmielu w 1 litrze piwa. Jednym z elementów różnicujących poszczególne gatunki oraz style piw jest poziom ich goryczy. Piwo te zawiera 18% Ekstraktu wag.Piwa z większą zawartością ekstraktu podajemy w wyższej temperaturze. Im więcej ekstraktu, tym cieplej. Im mniej – tym zimniej. „Nie ma nic gorszego, niż dobre, ale ciepłe piwo”.Zawartość ekstraktu na etykiecie odpowiada ilości cukrów w brzeczce, przed rozpoczęciem fermentacji. 

Piwo te zasmakuje każdemu, kto lubi charakterystyczne ciemne piwa o wyrazisty posmaku. Kto jeszcze nie miał okazji takiego piwa spróbować , to gorąco polecam spróbować czegoś innego niż tradycyjne piwa jasne kupione z dolnych półek. Kto ceni sobie smak i jakość wypitego piwa, a nie tylko jak pan X ilość procentów i cenę to jest własnie piwo dla niego.

Post postał dzięki firmie
Kontakt:


Tel: 502 770 502
Tel: 514 993 857


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger