Przesylka Laboratorium BiooilDziś przyszła przesyłka z Laboratorium Biooil  za udostepnienie pzepisów na ich stronie http://www.biooil.com.pl/przepisy-biooil

A otrzymalem 0,5l oleju lnianego100% OLEJ LNIANY do diety Budwig (tzw. Budwigowy) z LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony jest tłoczony z najwyższej jakości siemienia lnianego. Olej ten zawiera ponad 50% Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych Omega 3, dzięki czemu jest w stanie zrównoważyć ich niedobory. OLEJ LNIANY firmy LABORATORIUM BIOOIL to produkt w 100% naturalny, jest nieoczyszczony dzięki czemu zachowuje wszystkie cenne właściwości ziarna, z którego powstał, nie zawiera konserwantów ani żadnych innych sztucznych dodatków. Szklane ciemne butelki chronią olej przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Zawartość kwasów tłuszczowych
(przeciętnie)


TŁUSZCZE NASYCONE – 9%

w tym:

kwas palmitynowy – 5%

kwas stearynowy – 4%


TŁUSZCZE NIENASYCONE – 91%

w tym:
JEDNONIENASYCONE – 18%


kwas oleinowy (Omega-9) -18%


WIELONIENASYCONE – 73%


kwas linolowy (Omega-6) – 18%

kwas linolenowy (Omega-3) – 55%


DZIĘKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OLEJ LNIANY FIRMY LABORATORIUM BIOOIL JEST STOSOWANY W DIECIE dr BUDWIG
W recepturze aptecznej stosowany jest do mazideł, np. Linimentum Calcis do leczenia oparzeń i odmrożeń, a także w maściach, plastrach i w produkcji mydeł (Sapo Kalinus)
w przemyśle spożywczym – niegdyś stosowany powszechnie, obecnie coraz częściej, ze względu na wysoką zawartość kwasów omega–3. Obecnie uzyskiwane produkty spożywcze dzięki procesom rafinacji, odpowiedniego przechowywania – ciemne szkło, chłodziarka, brak dostępu tlenu i sposób wytłaczania (na zimno) zyskują coraz dłuższe terminy przydatności do spożycia nawet 6 miesięcy w przypadku olejów butelkowanych, przy czym im więcej kwasów omega–3, tym krótszy termin przydatności.
w Małopolsce tradycyjnie był stosowany jako podstawowy tłuszcz spożywczy w okresach postnych, w tym w Wigilię
suplementy diety – dostępne produkty zawierające olej lniany są najbogatszym źródłem omega–3 o długim okresie przydatności.
do celów artystycznych – do zabezpieczania powierzchni malowideł i polichromowanych rzeźb, jako spoiwo i medium w malarstwie – obecnie powoli traci tutaj znaczenie na rzecz materiałów syntetycznych;
jako surowiec przemysłowy – obecnie olej lniany jest wykorzystywany sporadycznie w postaci tzw.pokostu naturalnego (z dodatkiem tzw. sykatyw, czyli mydeł ołowiowych i manganowych) w stolarstwie i szkutnictwie do konserwacji starych mebli czy łodzi
w przemyśle kosmetycznym używany jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Wykazuje działanie regenerujące, hamuje zapalenia skóry.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger