Dalsza współpraca Laboratorium BiooilWczoraj dostałem przesyłkę z http://www.biooil.com.pl/ oraz dalsza współpraca z ta firma z super olejami. Tym razem dostałem do testowania olej sezamowy. Moje pierwsze wrażenie po otwarciu to kuszący wspaniały zapach sezamu będzie się nadawał w sam raz na sałatki jak desery, a także do potraw azjatyckich. Wkrótce będzie wiele przepisów z wykorzystaniem oleju sezamowego zapraszam do obserwowania i czekanie na nowe przepisy. Teraz troszkę na temat otrzymanego oleju


OLEJ SEZAMOWY


Olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno nasion sezamowych Ma jasno- po ciemnożółty do brązowego kolor i lekko orzechowy, łagodny zapach i smak. Odmiana stosowana w przemyśle spożywczym ma ciemno brązowy kolor i mocny aromat.

Ważną substancją jest także sezaminę. Oprócz niej olej sezamowy zawiera lecytnę, witaminę B6, D i E, fosfor, magnez, cynk, wapń i żelazo.

Zastosowanie

Wiadomo, że zawarte w tym oleju składniki mają korzystny wpływ na organizm ludzki. Dzięki witaminie B olej ten wspomaga organizm w chorobie sercowo-naczyniowej i zawałem serca - zmniejsza prawdopodobieństwo ich wystąpienia, a zawarty w nim fosfor i magnez pozwala na prawidłowe bicie serca. Sezamina i wapń regulują ciśnienie krwi i obniżają poziom cholesterolu. Sezamina to także spowolnienie tworzenia się tkanki tłuszczowej i zaopatrzenie mięśni w składniki odżywcze.

Olej sezamowy znalazł również szerokie zastosowanie w kosmetyce: jako olejek do ciała, masażu relaksacyjnego lub kąpieli. Doskonale wspomaga kosmetykę skóry suchej, mieszanej oraz dojrzałej i źle ukrwionej. Dobrze wpływa rozgrzewając ją odtruwając, oczyszczając i regulując pracę gruczołów.

Olej sezamowy możesz dodawać do oliwek ciała lub oliwek usuwających makijaż. Dodawaj go w ilości 5-30% do oleju bazowego. Olej sezamowy używaj w kremach z filtrem UV, w kremach i balsamach do skóry suchej i problemowej. W recepturze dezodorantu z ałunem możesz go wykorzystać jako zamiennik dla oleju rycynowego.Wszelkie informacje na temat produktów znajdują się na stronie http://www.biooil.com.pl/produkty 
Bardzo oleje polecam gdyż są idealnym sposobem na zdrowe odżywianie. Można znaleźć na stronie firmy Laboratorium Biooil  wiele ciekawych przepisów jak i również zastosowanie olejów w diecie. Wkrótce i na mojej stronie zamieszczę przepisy oraz zastosowanie i moja opinie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger