Przesylka Laboratorium Biooil


W piątek dostałem przesyłkę z firmyLaboratorium Biooil  poprzez nawiązanie współpracy, przesyłkę odebrał sąsiad ponieważ mnie nie było. Dziś ta przesyłkę dostałem do rąk własnych. po otwarciu pudelka ukazał mi się olej kokosowy.



A teraz krótko na temat właściwości tego wspaniałego oleju.

 Jest bardzo pożywny i bogaty w błonnik oraz różnego rodzaju witaminy i minerały. spożywanie tego odżywczego orzecha jest bardzo korzystne dla zdrowia. Szczególne zainteresowanie dotyczy oleju kokosowego, ponieważ posiada o wiele większe właściwości lecznicze niż jakikolwiek inny olej spożywczy.Od innych olejów odróżniają go niezwykłe właściwości oraz trwałość: jest odporny na wysoką temperaturę, dzięki czemu może być przechowywany nawet bez lodówki. Oprócz dobroczynnego wpływu na zdrowie olej kokosowy znajduje także wiele zastosowań w kosmetyce. Zajmuje także centralne miejsce w kuchni - da się nim zastąpić wiele używanych dotychczas tłuszczów. . Olej kokosowy nie zawiera szkodliwych tłuszczów trans, utlenionego cholesterolu, który przyczynia się do insulino odporności, cukrzycy, raka, i chorób autoimmunologicznych. Jest za to bogaty w witaminy i minerały: magnez, potas, wapno i żelazo. Idealny do smażenia orientalnych potraw,gotowania, pieczenia ciast i robienia deserów. Nadaje się również do smarowania pieczywa. Świetnie się wchłania w potrawy. Nie ma wpływu na smak przyrządzanej potrawy.

Olej kokosowy znalazł również zastosowanie jako środek pielęgnacyjny i kosmetyczny oraz do masaży. Można stosować jako balsam do ciała. Jest idealny do cery suchej i łuszczącej się, swędzącej. Najlepsze rezultaty można uzyskać wcierając olej w jeszcze wilgotna skórę,tuż po kąpieli. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą.



Zawartość kwasów tłuszczowych 
(przeciętnie)



TŁUSZCZE NASYCONE – 91%

w tym:

kwas laurynowy – 48%
kwas mirystynowy – 18%
kwas palmitynowy – 9%
kwas kaprylowy – 7%
kwas kaprynowy – 6%
kwas stearynowy – 3%


TŁUSZCZE NIENASYCONE – 9%


w tym:

JEDNONIENASYCONE – 7%

kwas oleinowy (Omega-9) – 7%

WIELONIENASYCONE – 2%

kwas linolowy (Omega-6) – 2%

Ten wspaniały olej kokosowy można znaleźć na stronie internetowej http://www.biooil.com.pl/product/product/olej-kokosowy-tloczony-na-zimno 

Oraz wiele różnych olejów o właściwościach zdrowotnych można znaleźć na głównej stronie internetowej firmy http://www.biooil.com.pl. Miedzy innymi oleje takie jak:

Oleje tłoczone na zimno

  • Olej Z PESTEK DYNI firmy LABORATORIUM BIOOIL tłoczony tradycyjnie, nieoczyszczony jest ciemno zielonobrązowym olejem o intensywnym orzechowym smaku i wspaniałym aromacie. Zawiera naturalnie występujące witaminy, mikroelementy oraz fitosterole, które naturalnie występują w roślinach i posiadają niezwykłe właściwości prozdrowotne.
  • 100% OLEJ SŁONECZNIKOWY firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych ziaren słonecznika metodą tłoczenia na zimno dzięki czemu zachowuje bioaktywne właściwości ziaren z których został wytłoczony. Olej słonecznikowy firmy LABORATORIUM BIOOIL jest olejem w 100% naturalnym, nieoczyszczonym bez sztucznych dodatków i środków konserwujących.
  • 100% OLEJ LNIANY do diety Budwig (tzw. Budwigowy) z LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony jest tłoczony z najwyższej jakości siemienia lnianego. Olej ten zawiera ponad 50% Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych Omega 3, dzięki czemu jest w stanie zrównoważyć ich niedobory. OLEJ LNIANY firmy LABORATORIUM BIOOIL to produkt w 100% naturalny, jest nieoczyszczony dzięki czemu zachowuje wszystkie cenne właściwości ziarna, z którego powstał, nie zawiera konserwantów ani żadnych innych sztucznych dodatków. Szklane ciemne butelki chronią olej przed szkodliwym działaniem promieni UV.
  • 100% OLEJ RZEPAKOWY firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Jest to olej w 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany bez sztucznych dodatków i środków konserwujących. Olej rzepakowy firmy LABORATORIUM BIOOIL charakteryzuje się  delikatnym smakiem i zapachem.
  • 100 % OLEJ SEZAMOWY z firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony to jasny, przejrzysty olej o nieco słodkim aromacie i smaku nasion sezamu. Jak wszystkie oleje z LABORATORIUM BIOOIL dzięki metodzie tłoczenia na zimno jest bogatym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. To najstarszy olej świata, od wieków uważany za leczniczy i stosowany w medycynie wschodniej.
  • 100% Olej z wiesiołka firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych nasion wiesiołka. Mechaniczny proces tłoczenia na zimno zapewnia jego najwyższą jakość i zachowanie naturalnych, cennych właściwości. Olej z wiesiołka jest cennym źródłem kwasu tłuszczowego GLA, Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), polifenoli, fitosteroli oraz witaminy E.
  • 100% OLEJ Z OSTROPESTU firmy LABORATORIUM BIOOIL,  z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych nasion ostropestu plamistego,  rośliny od setek lat używanej w medycynie ludowej.  Jak wszystkie nasze oleje, jest naturalny, tłoczony na zimno bezpośrednio z całych nasion ostropestu, nierafinowany bez sztucznych dodatków i konserwantów

Oleje tłoczone na zimno ekologiczne

  • 100% OLEJ RZEPAKOWY BIO firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych ekologicznych nasion rzepaku. Jest to olej w 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany bez sztucznych dodatków i środków konserwujących. W trakcie uprawy rzepaku oraz w procesie produkcyjnym nie były stosowane nawozy sztuczne, środki ochrony roślin i inne środki chemiczne. Olej rzepakowy firmy LABORATORIUM BIOOIL charakteryzuje się przyjemnym naturalnym smakiem i zapachem.
  • 100% OLEJ SŁONECZNIKOWY BIO firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych ekologicznych ziaren słonecznika metodą tłoczenia na zimno, dzięki czemu zachowuje bioaktywne właściwości ziaren z których został wytłoczony. W trakcie uprawy oraz w procesie produkcyjnym nie były stosowane nawozy sztuczne, środki ochrony roślin i inne środki chemiczne. Olej słonecznikowy firmy LABORATORIUM BIOOIL jest olejem w 100% naturalnym, nierafinowanym bez sztucznych dodatków i środków konserwujących.
  • 100% Olej ARGANOWY BIO firmy LABORATORIUM BIOOIL, z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony jest najwyższej jakości olejem produkowanym metodą tłoczenia na zimno. Powstał z najwyższej jakości nieprażonych ziaren owoców drzew arganowych, pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Jest olejem w 100% naturalnym, nierafinowanym i ekologicznym bez sztucznych dodatów i środków konserwujących. Olej arganowy dzięki swoim znakomitym właściwościom stał się jednym z najcenniejszych olejów świata.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Smakusiowy
blog wielotematyczny
, Blogger